Kovo 4 d. lankydamasis Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Zokniuose krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas dėkojo Norvegijos karališkųjų oro pajėgų kariams už sėkmingai vykdomą Baltijos šalių oro erdvės patruliavimo misiją. Zokniuose ministras lankėsi kartu su kariuomenės vadu generolu majoru Valdu Tutkumi.
Keturi naikintuvai F16 ir pusšimtis Norvegijos karališkųjų oro pajėgų karių Baltijos šalių oro erdvės patruliavimo misiją vykdo nuo šių metų sausio mėnesio. Zokniuose šiuo metu taip pat tarnauja 15 britų karių. Balandį Norvegijos karius pakeis Nyderlandų karališkųjų oro pajėgų junginys.
„Norvegijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai Zokniuose – puikus NATO kolektyvinės gynybos pavyzdys”, – susitikimo metu sakė G. Kirkilas.
Pasak ministro, Šiaulių miesto gyventojams tenka didelis vaidmuo, nes jie yra Lietuvos veidas, kurį mato Aljanso kariai.
Norvegijos karinių oro pajėgų junginio, dislokuoto Zokniuose, vadas pulkininkas Ingardas Moe pabrėžė Lietuvos karių profesionalumą ir padėkojo šiauliečiams bei miesto valdžiai už svetingumą.
Lankydamiesi Zokniuose ministras ir kariuomenės vadas stebėjo norvegų lakūnų pakilimą treniruotės skrydžiui.
Apsilankymo Zokniuose metu krašto apsaugos ministras taip pat apžiūrėjo pagrindinį pakilimo-tūpimo bei atsarginį takus. Pastarojo renovaciniai darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki šių metų rudens.
Iš viso Zoknių aerodromo infrastruktūros plėtrai numatyta 19 įvairaus pobūdžio investicinių projektų.
Vizito metu ministras taip pat susitiko su Šiaulių miesto ir apskrities vadovybe, su kuriais aptarė Šiaulių karinio-civilinio oro uosto vystymosi perspektyvas. Vėliau G. Kirkilas lankėsi Oro gynybos batalione, Generolo leitenanto Motiejaus Pečiulionio arsenale, susitiko su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės kariais.