Rugpjūčio 29 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas išvyksta pirmojo savo vizito į užsienį ir rugpjūčio 30 d. Jūrmaloje (Latvija) dalyvaus Baltijos gynybos ministrų susitikime.
Ministrai J. Olekas, Latvijos gynybos ministras Atis Slakteris ir Estijos gynybos ministras Jūrgenas Ligis aptars trišalį Baltijos valstybių bendradarbiavimą ir jo ateitį. Diskusijose apie šiuo metu vykdomus trišalius projektus, didžiausią dėmesį planuojama skirti NATO oro policijos misijai, regioniniam oro erdvės stebėjimo ir kontrolės centrui bei Baltijos gynybos koledžui.
Ministrai taip pat planuoja aptarti galimybę vykdyti bendrus įsigijimus, kariuomenių sausumos pajėgų kooperavimo perspektyvas, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Rygoje bei paramą Ukrainai ir Pietų Kaukazo valstybėms.
Tai yra pirmasis šiais metais Baltijos gynybos ministrų susitikimas. Prieš tai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai buvo susitikę 2005 m. lapkritį Estijos mieste Piarnu.
Žurnalistų dėmesiui:
Rugpjūčio 30 d. 11.45 val. rengiama trumpa Latvijos, Lietuvos ir Estijos gynybos ministrų spaudos konferencija. Ji vyks viešbučio „Baltic Beach Hotel” salėje „Liedags” (Jūras g. 23/25, Majori, Jūrmala, Latvija).