Spalio 2–3 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Suomijos Levi mieste dalyvaus neoficialiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime.
Jo metu daugiausiai dėmesio bus skiriama ES karinių pajėgumų vystymui bei Europos gynybos agentūros veiklai, taip pat ES karinių operacijų eigai bei kariškių ir civilių bendradarbiavimui krizių valdyme.
Europos Sąjungos gynybos ministrai taip pat aptars bendradarbiavimo su kitais tarptautiniais veikėjais, tokiais kaip pvz.: Jungtinės Tautos ar NATO, klausimus.
Diskutuojant apie ES karinius pajėgumus, gynybos ministrai aptars ES kovinių grupių (angl. EU Battle Groups) iniciatyvos įgyvendinimo eigą. 2007 m. pradžioje ES kovinės grupės turėtų būti pajėgios įgyvendinti visus joms keliamus uždavinius. Nuo sausio mėnesio taip pat didėja jų skaičius ir vienu metu budės ne po vieną, o po dvi visiškai parengtas kovines grupes, pajėgsiančias vykdyti dvi skirtingas greitojo reagavimo operacijas. Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 m. pradžioje. Lietuva dalyvaus bendroje Kovinėje grupėje su Lenkija, Vokietija, Latvija ir Slovakija. Ji budės 2010 m. pirmąjį pusmetį.
Susitikimo Suomijoje metu ES gynybos ministrai taip pat bus supažindinti su ES vadovaujamų karinių operacijų Konge, Sudane bei Bosnijoje ir Hercegovinoje eiga. Operacijoje Bosnijoje dalyvauja vienas Lietuvos štabo karininkas, du lietuviai tarnauja Potsdame įsikūrusiame operacijos Konge operaciniame štabe.