Rugsėjo 26 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikime su Lietuvoje viešinčiu Kroatijos kariuomenės vadu generolu Josipu Lucičiu (Josip Lucić) pasidžiaugė aktyvėjančiu kariniu bendradarbiavimu su Kroatija.
„Dėkojame ir vertiname Kroatijos indėlį į Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą”, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas. Kroatijos kariai prie Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės prisijungė šią vasarą ir kartu su lietuvių, islandų ir danų kariais vykdo patruliavimo užduotis.
Ministras J. Olekas taip pat pasidžiaugė Kroatijoje vykstančia kariuomenės reforma ir pakvietė kroatus aktyviau įsitraukti į veiklą Afganistane.
„Kroatija yra patikimas partneris ir todėl raginame padidinti jūsų šalies indėlį į PAG veiklą Goro provincijoje”, – sakė J. Olekas.
Tolimesnėje Kroatijos kariuomenės vado vizito programoje yra numatyti jo susitikimai su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Valdu Tutkumi, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Alvydu Sadecku, apsilankymas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje bei Aviacijos bazėje Šiauliuose.
Tel. 2735 520.