Rugsėjo 27 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas išvyko į Kosovą (Serbija ir Juodkalnija), kur susitiks su ten tarnaujančiais Lietuvos Krašto apsaugos savanorių pajėgų būrio KFOR-14 kariais.
Rugsėjo pradžioje lietuvių taikdariai, kartu su Lenkijos-Ukrainos batalionu POLUKRBAT persikėlė iš buvusios stovyklavietės „White Eagle” į amerikiečių bazę „Bondsteel”. KASP būrys KFOR-14 yra penktasis savanorių vienetas Kosove, suformuotas Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės (Kauno aps.) karių pagrindu. Po kelių savaičių jį pusmetinei rotacijai pakeis KFOR-15 būrys.
Lankydamasis Kosove, krašto apsaugos ministras J. Olekas taip pat planuoja susitikti su Kačaniko miesto administracijos vadovais, KFOR užduoties vykdymo pajėgų „Rytai” ir POLUKRBAT vadovybe.
Iš Kosovo ministras J. Olekas ir jį lydinti delegacija išskris į Slovėniją, kur rugsėjo 27-28 d. Portorožo mieste vyks neoficialus NATO gynybos ministrų susitikimas. Jam pasibaigus, krašto apsaugos ministras vyks oficialaus vizito į Kroatiją, kur numatyti jo susitikimai su Kroatijos gynybos ir užsienio reikalų ministerijų vadovybe.
Į Lietuvą ministras planuoja grįžti rugsėjo 30 d.
Krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Rūta Apeikytė, tel. 8(5) 2735 520