Gruodžio 11 d. krašto pasaugos ministras Juozas Olekas dalyvavo Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Arvydo Pociaus Krašto apsaugos ministerijoje surengtame tradiciniame susitikime su kariuomenės pajėgų, štabų, valdybų ir karinių vienetų vadais. Susitikime buvo aptartos Lietuvos kariuomenės aktualijos, dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose rezultatai ir tollimesnės kariuomenės veiklos gairės.
„Dalyvaujant įvairiuose susitikimuose su NATO ir ES gynybos ministrais dažnai aptardavome ir Lietuvos karių dalyvavimo kolektyvinėje gynyboje klausimą ir visais šiais atvejais atsiliepimai būdavo teigiami, ypač kalbant apie karių pasirengimą, o tai yra jūsų, kaip vadų nuopelnas,“ – sakė ministras J. Olekas, kreipdamasis į kariuomenės atstovus.
Minsitras taip pat kalbėjo ir krašto apsaugos finansavimo, padalinių komplektavimo problemas, atkreipė dėmesį į būtinybę palaikyti glaudų karių ir vietos bendruomenių bendradarbiavimą.
Susitikime didelis dėmesys taip pat skirtas kovinio rengimo, dalyvavimo tarptautinėse operacijose, budėjimo taikos meto operacinėse pajėgose, ginkluotės ir įrangos įsigijimo, informacinių grėsmių, kitais metais kariuomenei skirtų asignavimų ir kitiems klausimams.
Lietuvos kariuomenės vado ir visų pajėgų, štabų ir karinių dalinių vadų susitikimai vyksta du kartus per metus.