Lapkričio 7-8 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir jo vadovaujama delegacija dalyvaus tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime (NB8) Osle (Norvegija). Ministrai aptars tolesnį aštuonių valstybių karinį bendradarbiavimą, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, paramą Ukrainai ir kitas Europos Sąjungos ir NATO aktualijas.
Susitikime ministras J. Olekas apibendrins dabartinį Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimą gynybos srityje. Taip pat jis vadovaus diskusijoms dėl šio bendradarbiavimo ateities. Ministras susitikimo dalyviams pristatys Lietuvos ir kitų dviejų Baltijos valstybių nuveiktus darbus, užtikrinant priimančios valstybės paramą NATO oro policijos misijai ir trijų Baltijos valstybių vardu pateiks siūlymus dėl šios misijos perspektyvos.
Šio susitikimo Osle metu Latvijos ministras pristatys pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Rygoje (lapkričio 28-29 d.), o Suomijos ministras – pirmininkavimo ES aktualijas.
NB8 susitikimuose tradiciškai dalyvauja Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos gynybos ministrai ir Islandijos užsienio reikalų ministerijos atstovas. Ankstesnis Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimas vyko 2005 m. Norvegijos mieste Kongsvingeryje.