Gegužės 3 d. Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretorius Valdemaras Sarapinas ir Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Vitalijus Vaikšnoras lankysis Tarptautinėje gynybos ir saugumo technologijų parodoje Brno mieste, Čekijoje. Lietuvos atstovai vyks į parodą Čekijos Respublikos gynybos ministro Karelo Kiunlo (Karel Kühnl) kvietimu.
Tarptautinė gynybos ir saugumo technologijų paroda (angl. IDET – International Exibition of Defence and Security Technologies, www.idet.cz) pirmą kartą buvo organizuota 1993 metais. Tai vienas didžiausių šios srities renginių Europoje, kuriame pristatomos svarbiausios gynybos ir saugumo įrangos ir specialiųjų informacinių technologijų naujovės. Tris dienas, gegužės 3–5 d., vyksiančioje parodoje dalyvaus NATO narių ir Partnerystės taikos labui programos partnerių oficialios delegacijos, taip pat ginkluotės ekspertai iš įvairių pasaulio šalių.
Aštuntąjį kartą organizuojamą 2005 metų IDET parodą globoja Čekijos Respublikos gynybos ministerija, todėl pagrindinė ekspozicijos dalis bus skirta permainoms šios šalies ginkluotosiose pajėgose vykdant karinę reformą ir pereinant prie profesine karo tarnyba pagrįstos kariuomenės. Lankytojai taip pat galės susipažinti su naujausiais kitų šalių gynybos ir saugumo pramonių pasiekimais, kuriuos lemia saugumo situacija ir opi kovos prieš terorizmą problema.
Didžiausia iki šiol Brno paroda vyko 2003 metais. Tuomet bendras ekspozicijų užimamas plotas sudarė apie 30 tūkst. kv. metrų, parodą aplankė apie 21 tūkst. žmonių iš 62 valstybių, joje dirbo apie 400 akredituotų žiniasklaidos atstovų.