Birželio 6 d. Krašto apsaugos ministerijoje iškilmingos ceremonijos metu išlydėtas kadenciją baigęs Vengrijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Szabolcsas Szilágyi (Szabolcs Szilágyi). Atsisveikinimo proga krašto apsaugos viceministras Marijus Velička gynybos atašė apdovanojo krašto apsaugos sistemos medaliu „Už nuopelnus“.
Ceremonijos metu tiek viceministras M. Velička, tiek Vengrijos gynybos atašė pasidžiaugė aktyviu dvišaliu Vengrijos ir Lietuvos bendradarbiavimu ir priimtu sprendimu nuo 2015 metų Vengrijai įsijungti į NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse vykdymą.
Atsisveikinimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Zoltánas Pecze (Zoltán Pecze), Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.
Plk. S. Szilágyi gynybos atašė Lietuvai pareigas ėjo nuo 2009 metų. Vengrijos gynybos atašė Lietuvai reziduoja Lenkijoje.
Lietuva ir Vengrija gynybos srityje bendradarbiauja pagal 1997 m. pasirašytą susitarimą dėl dvišalių kontaktų ir bendradarbiavimo gynybos srityje.
Lietuvos kariai Vengrijoje yra mokęsi kalbų, dalyvavo karinių stebėtojų ir kt. kursuose. Iki 2004 m. Vengrija dalijosi savo patirtimi su Lietuva derybų su NATO, dokumentų rengimo, kariuomenės pertvarkymo pagal NATO standartus klausimais. 2005 m. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Vandenvalos vienetas kartu su Vengrijos logistikos vienetu budėjo 4-oje NATO greitojo reagavimo pajėgų pamainoje.
2015 m. Vengrijos karinės oro pajėgos prisijungs prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse ir budėjimui skirs karių kontingentą.
Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis