Rugsėjo mėnesį Juodkrantėje jau turėtų veikti Kadetų mokykla, ir Krašto apsaugos ministerija bus šios mokyklos rėmėja.
Tai galutinai paaiškėjo vasario 1 d., krašto apsaugos ministrui Gediminui Kirkilui lankantis Klaipėdoje. Susitikime su Klaipėdos apskrities viršininke Virginija Lukošiene ir kitais Klaipėdos institucijų atstovais buvo nutarta įkurti darbo grupę, kuri organizuos kadetų mokyklos Juodkrantėje steigimo darbus. Darbo grupei vadovaus Klaipėdos apskrities viršininkė Virginija Lukošienė.
Juodkrantės moksleiviai (šiuo metu jų yra apie 70) turėtų sudaryti didžiąją dalį Kadetų mokyklos. Kiti 15 procentų (15–20 vaikų) – rizikos faktoriaus vaikai iš Klaipėdos apskrities, kurie jau yra turėję reikalų su policija. Į mokyklą bus priimami vaikai, ne vyresni kaip 11 metų.
Mokyklos koncepcijos esmė – integruoti rizikos faktoriaus vaikus į normalias mokyklas.
Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas idėją steigti Kadetų mokyklą įvertino labai teigiamai: „Tikimės, kad šis projektas išjudins ir kitas institucijas, nes į vaikus reikia investuoti laiku, o ne tuomet, kai jie atsiduria gatvėj”.
Mokyklos programoje svarbią dalį sudarys jūrinis ir krikščioniškas mokymas, daug dėmesio bus skiriama meilės jūrai skiepijimui.
Karinių jūrų pajėgų kapelionas kpt. ltn. Romualdas Ramašauskas, darbo grupėje atstovaujantis Krašto apsaugos sistemai, sakė, kad idėją kurti tokią kadetų mokyklą gimė susipažinus su panašiais mokyklų modeliais Australijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Kapelionas teigė, kad analogiška kadetų mokykla Jungtinėje Karalystėje Royal Hospital School pažadėjo teikti metodinę pagalbą.
Vaikų mokymas turėtų būti padengtas moksleivių krepšelių lėšomis. Krašto apsaugos ministerijos paprašyta padėti spręsti moksleivių apgyvendinimo bei marinistikos mokymo klausimus.