Liepos 4 d. Klaipėdoje vyks naujojo Karinių jūrų pajėgų laivo N-42 vardo suteikimo ir iškilmingo priėmimo į flotilę ceremonija. Šių metų pradžioje iš Norvegijos karinių jūrų pajėgų įsigytas ir lietuviško vardo iki šiol neturėjęs laivas bus pavadintas „Jotvingiu” – senosios baltų tautos, garsėjusios savo narsa ir karybos meno išmanymu, garbei.
Laivo inauguracijos ceremonijoje dalyvaus Karšto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, Druskininkų miesto, kuris taps „Jotvingio” „krikštatėviu” ir globėju, valdžios atstovai, taip pat kiti svečiai.
Lietuvos karinėse jūrų pajėgose „Jotvingis” gabens ir aprūpins vandeniu ir maisto atsargomis laivus, dalyvaujančius ilgalaikėse tarptautinėse operacijose. Didelių tarptautinių operacijų metu laive taip pat galės įsikurti operacijų valdymo štabas. Vadovauti „Jotvingiui” paskirtas kapitonas leitenantas Andrius Širvys.
Ankščiau N-42 priklausė Norvegijos karinėse jūrų pajėgoms. Tai buvo aprūpinimo ir vadovavimo laivas, jis buvo priskirtas ir NATO greitojo reagavimo pajėgų nuolatinės parengties priešmininės kovos junginiui.
Liepos 4 d. Karinės jūrų pajėgos taip pat minės kitas dvi sukaktis – Karinių jūrų pajėgų 14-ąsias atkūrimo metines ir Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestro 40-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejų.
Lietuvos karinių jūrų pajėgų pradžia – 1992 metai. Tuomet pradėjo kurtis Pasienio apsaugos tarnybos rinktinė ir laivų divizionas, kuris 1992-1993 metais buvo pertvarkytas į savarankišką pajėgų rūšį.
Orkestras gyvuoja nuo 1966 metų ir Klaipėdos krašto žmonėms buvo žinomas Klaipėdos miesto orkestro „Bangpūčio” vardu. Nuo 2004 metų orkestras priskirtas Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms.
Nuotraukas iš naujojo karinio laivo vardynų ceremonijos galėsite pamatyti apsilankę Fotogalerijoje