Rugsėjo 4–8 dienomis Kaune rengiamas medicininės informacijos valdymo sistemos ir telemedicinos (MedCIS/TMED) NATO darbo grupių susitikimas. Renginį organizuoja Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnyba.
Susitikime planuojama dalyvaus atstovai iš JAV, Kanados, Vokietijos, Olandijos, Belgijos, Graikijos, Čekijos, Ispanijos, Danijos, Italijos, Švedijos, Lenkijos bei Lietuvos.
Susitikimo metu šalių atstovai skaitys pranešimus apie MedCIS/TMED kūrimą ir diegimą, bus aptariamos problemos bei ieškoma bendrų sprendimo variantų. Taip pat aktyviai diskutuojama standartizacijos klausimais, kurie yra itin svarbūs įvairių šalių kariuomenėms dalyvaujant bendrose karinėse operacijose, kuomet šalių nacionalinės sistemos turi komunikuoti tarpusavyje. Bus aptariami ir techniniai sistemų realizacijos bei palaikymo klausimai.
Medicininės informacijos valdymo sistemą Lietuvos kariuomenėje planuojama įdiegti iki 2012 m. Medicininės informacijos valdymo sistemos branduolys šiuo metu kuriamas bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija. Šios sistemos įdiegimas leistų perkelti kariuomenės medicininę paramą į kokybiškai naują lygmenį. Būtų užtikrintas valdymo operatyvumas, pacientų ir gydymo procesų kontrolė, kokybiškas visos sistemos planavimas, bendra duomenų bazė su nacionaline sveikatos apsaugos sistema, kuri padėtų spręsti krizių medicinos klausimus, gauti išsamią informaciją apie pacientų judėjimą. Bendros medicininės informacijos sistemos įdiegimas taip pat leistų sumažintos korupcijos galimybę, neteisingos informacijos apie sveikatos būklę pateikimą sprendžiant tinkamumo karo tarnybai klausimus.
Darbo grupių susitikimas rengiamas du kartus per metus vis kitoje NATO šalyje.
Pastaba žurnalistams. Renginys vyksta „Santakos” viešbutyje (Gruodžio g. 21, Kaune).
Kontaktinis asmuo – Karo medicinos tarnybos Karių asmens sveikatos priežiūros sektoriaus viršininkas mjr. Rimantas Kulikauskas, tel. 8 698 89177.