Vasario 28 dieną Kaune bus paminėtos Nepriklausomybės kovų dalyvio, 1939-1940 metų Lietuvos užsienio reikalų ministro, politinio kalinio, dimisijos pulkininko leitenanto Juozo Urbšio 110-osios gimimo metinės.
Renginyje dalyvaus Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai, Kauno miesto vadovybė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas plk. Antanas Plieskis, Kauno įgulos karinių vienetų vadai.
Iškilmingo minėjimo metu prof. Juozas Skirius pristatys J. Urbšio diplomatinę veiklą, Audronė Veilentienė iš Vytauto Didžiojo Karo muziejaus skaitys pranešimą apie J. Urbšio karinę karjerą Lietuvos kariuomenėje.
Ramovėje bus eksponuojama Savanorių muziejaus surengta paroda skirta Juozo Urbšio 110-osioms metinėms. Aktorė Rūta Staliliūnaitė skaitys ištraukas iš karininko atsiminimų.
Minėjimą organizuoja Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Kauno įgulos karininkų ramovė.
Žurnalistų dėmesiui: Juozo Urbšio 110-osios gimimo metinių minėjimo programa:
11 val. Šv. Mišios Įgulos bažnyčioje.
12 val. J. Urbšio kapo aplankymas Petrašiūnų kapinėse (M. Gimbutienės g. 19)
14 val. Iškilmingas minėjimas ir koncertas Kauno įgulos kainininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19)
Telefonas pasiteirauti: Audronė Veilentienė, Vytauto Didžiojo karo muziejus, tel. 8-37 320 939.