Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos magistrantams Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose birželio 30 d. buvo įteikti Karinės diplomatijos, Žmonių išteklių vadybos ir pirmą kartą Visuomenės saugumo ir gynybos ištęstinių magistrantūros studijų diplomai.
Vienuolikai magistrantų, sėkmingai baigusių Karinės diplomatijos magistro studijas, buvo suteiktas politikos mokslų kvalifikacinis laipsnis, devyniems – žmonių išteklių vadybos ir dešimčiai – visuomenės saugumo magistro laipsnis.
Absolventams magistrų diplomus įteikė ir juos sveikino krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Akademijos štabo viršininkas, atliekantis viršininko funkcijas, pulkininkas leitenantas Darius Baranauskas, prorektorius mokslui ir studijoms dr. Gintautas Surgailis, ceremonijoje taip pat dalyvavo LR Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas Alvydas Kunigėlis.
Akademijos prorektorius mokslui ir studijoms dr. Gintautas Surgailis džiaugėsi, kad pirmosios Visuomenės saugumo ir gynybos ištęstinių magistrantūros studijų laidos magistrų tarpe yra ir du Valstybės saugumo departamento pareigūnai.
Magistrantūros studijos Akademijoje organizuojamos nuo 2002 m. Per tą laiką jas baigė 204 karininkai. Šiemet studijas baigė 8-oji Karinės diplomatijos, 12-oji Žmogiškųjų išteklių vadybos ir pirmoji Visuomenės saugumo ir gynybos magistrantūros studijų programos laida.
Akademijos magistrantai rengiami tarnybai Lietuvos krašto apsaugos sistemoje. Sėkmingai baigusiems magistrantūros studijas suteikiamas magistro kvalifikacinis laipsnis, kuris tampa rimta prielaida tolesnei karininko karjerai, atveria kelią tarnybai Lietuvos krašto apsaugos sistemoje ir suteikia galimybę siekti daktaro laipsnio. Be to, įgyta kvalifikacija suteikia galimybę išlikti konkurencingiems darbo rinkoje baigus profesinę karo tarnybą, tapti saugumo politikos analitikais, projektų vadovais, kitais šaliai ir visuomenei reikalingais specialistais.