Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai vasario 5–14 d. Gaižiūnų poligone Rukloje dalyvauja lauko pratybose „Pėstininkų būrys patruliavime, operacijos žiemą“.
IV kurso kariūnai pirmosiomis pratybų dienomis vykusio žygio metu treniravosi įsirengti būstą, pagalbinėmis priemonėmis užsikurti ugnį, išgauti vandens ir pasigaminti maisto žiemos mūšio sąlygomis. Kariūnai taip pat atliko patrulio bazės, susitelkimo rajono ir stebėjimo posto užėmimą ir įrengimą. Vėliau pratybų instruktoriai supažindino kariūnus su skirtingų tipų ir kalibrų ginklų kovinėmis galimybėmis ir jų poveikiu įrengtiems įtvirtinimams.
Viena iš pratybų dalių – kaip veikti įlūžus ledui patruliuojant su visa žygio ekipuote. Kariūnai turėjo pasiruošti ekipuotę ir turimą įrangą, tada atlikti veiksmus, patekus į vandens properšą, ir taisyklingai veikti išsigelbėjus.
Šią savaitę kariūnai tęs mokymus ir pritaikydami įgytas žinias vykdys pačių suplanuotas operacijas – rinks informaciją, vykdys pasalas ir reidą.
Nuotraukos – vyr. ltn. A. Česnausko ir K. Dijoko