Gegužės 23 d. Šilalė šventiškai paminėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.
Renginį organizavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Šilalės rajono savivaldybė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės skyrius, kartu sukvietęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos jaunąją kartą į XII-ąjį sąskrydį.
Renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Šilalės miesto aikštėje, prie paminklo žuvusiems Šilalės krašto Kęstučio ir Žemaičių apygardos partizanams. Jaunimas aplankė ir pagerbė partizanų, čia kovojusių už laisvę net iki 1959-ųjų, amžino poilsio vietas rajone. Po mišių, aidint karinio orkestro maršų garsams, visi renginio dalyviai patraukė į Šilalės pušyną, kur šventę atidarė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, o Kęstučio bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arūnas Gajauskas pasidžiaugė, kad tęsiama tarpukario Lietuvos tradicija organizuoti šventę, skirtą kariuomenės ir visuomenės vienybei.
Renginio dalyvius džiugino Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestro bei Šilalės rajono meno saviveiklos kolektyvų pasirodymai. Sportiniame sektoriuje buvo galima išbandyti rankos taiklumą baudų metimo ar smiginio rungtyse, pajausti komandinio žaidimo atsakomybę virvės traukime ar parko tinklinyje, pasitikrinti vikrumą ir fizinę jėgą kariškoje estafetėje arba galiūnų rungtyse. Kęstučio batalionas demonstravo savo karinę techniką, ginkluotę ir ekipuotę, o didžiausią susidomėjimą sukėlė pratyboms Lietuvoje dislokuotų JAV karių pristatoma technika ir ginkluotė. Renginio metu veikė kariška foto studija, buvo galimybė pasivažinėti šarvuočiu, pasivaišinti kareiviška koše.
Kęstučio bataliono informacija
Nuotraukos vyresniojo seržanto Vaido Skrodenio ir vyresniojo eilinio Agniaus Obadausko.