Rugsėjo 1 dieną į pratybas „Irish Otter 2006” Šiaurės Airijoje (Jungtinė Karalystė) išvyko 34 Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių būrys.
Oterburno mieste kariams savanoriams Jungtinės Karalystės Teritorinės kariuomenės karališkųjų airių šaulių (angl. Royal Irish Rangers) instruktoriai surengs dviejų savaičių kovinio šaudymo ir patruliavimo kursą.
Būrio, išvykusio į pratybas, vadas – vyresnysis leitenantas Rimvydas Švedas. Vienetas suformuotas Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės (Kauno aps.) karių pagrindu.
Tokios pratybos KASP kariams Oterburne organizuojamos antrą kartą. Praėjusiais metais kovinio šaudymo pratybose dalyvavo savanorių būrys, suformuotas iš KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės (Alytaus aps.) karių.
Savanorių pajėgos su karališkaisiais airių šauliais, organizuotais panašiu principu kaip KASP Lietuvoje, intensyviai bendradarbiauja nuo 1997 metų. Kasmet į Lietuvą atvykstantys britų instruktoriai Savanorių pajėgų kariams veda įvairaus pobūdžio kursus; į Jungtinę Karalystę išvykstantys kariai savanoriai ten įtvirtina įgūdžius, dalyvauja mokymuose ir pratybose.
Gr. Vilius Džiavečka (KASP), mob. 8 699 87591.