Lapkričio 28 d. Lietuvos kariuomenės lauko pajėgų vadas brg. gen. Arvydas Pocius su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi Remigijumi Baniuliu pasirašė sąveikos ekstremalių situacijų taikos metu planą.
Planas numato tolesnį bendradarbiavimą tarp Lietuvos kariuomenės ir priešgaisrinės apsaugos bei gelbėjimo tarnybų ekstremalių situacijų atveju, drauge dalyvaujant gelbėjimo bei kitose neatidėliotinose operacijose.
Pasirašant dokumentą PAGD direktorius R. Baniulis padėkojo kariams už profesionalią ir laiku teikiamą pagalbą gesinant gaisrus, organizuojant gelbėjimo darbus potvynių metu.
Susitarime išvardinta, kokią pagalbą turėtų teikti Lietuvos kariuomenė, jei nelaimės atveju į krašto apsaugos ministrą kreiptųsi apskričių ar savivaldos vadovai. Esant ekstremaliai situacijai, Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos pagelbės darbo jėga ir technika, perspės žmones apie gresiantį pavojų, padės evakuoti gyventojus bei jų turtą, įrengs laikino apgyvendinimo vietas.
Esant reikalui, Karinės oro pajėgos atliks ekstremalaus įvykio židinio žvalgybą iš oro, atsiųs gelbėtojus, įrangą ir reikalingas priemones, gabens ligonius, padės gesinti didelius miškų ir durpynų gaisrus.
Ugniagesiai bei kariškiai bendradarbiavo ir anksčiau. Šiemet bendromis pajėgomis buvo užgesintas gaisras Kuršių Nerijoje, kovota su kitais miškų ir durpynų gaisrais. Šių nelaimių metu ypač daug talkino Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai.
Danguolė Bičkauskienė.