Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 d. Klaipėdoje vyksta laisvojo iškilimo iš nuskendusio orlaivio kursai Karinių oro pajėgų kariams. Kursuose oreiviai mokomi, kaip išsigelbėti iš avariją patyrusio ir į vandenį įkritusio lėktuvo – saugiai palikti lėktuvą ir iškilti iš vandens. Laisvojo iškilimo iš nuskendusio orlaivio kursą parengė ir oreivius moko elgtis galimų nelaimingų atsitikimų vandenyje atvejais Karinės jūrų pajėgų kariai.
Kursų metu naudojama neseniai Karinių jūrų pajėgų įsigyta barokamera – įrenginys, kuriame dirbtinai didinamas slėgis ir imituojamas pasinėrimas į gylį. Kiekvienas kursų dalyvis, prižiūrimas kvalifikuotų Karinių jūrų pajėgų narų-instruktorių, išmėgino barokamerą. Oreiviai galėjo patys patirti, kaip jaučiasi žmogus, paniręs po vandeniu 20 metrų.
Kursuose oreiviai taip pat atlieka praktines užduotis vandenyje – mokosi naudotis naro įranga, nerti, teisingai kvėpuoti po vandeniu, vandenyje pakeisti oro balionėlius ar išpūsti vandenį iš akvalango.
Karinės jūrų pajėgos laisvojo iškilimo iš nuskendusio orlaivio kursus rengia nuo 2006 metų, kai buvo įsigyta būtina tokiems kursams barokamera. Šiuos kursus oreiviams Karinės jūrų pajėgos organizuoja jau antrą kartą. Pagal Karinių oro pajėgų saugumo reikalavimus, laisvojo iškilimo iš nuskendusio orlaivio kursus privalo išeiti kiekvienas karinio lėktuvo įgulos narys.
Kartu su oreivių praktiniais užsiėmimais vyksta karo laivų narų mokymai. Juose dalyvauja Karinių jūrų pajėgų kariai, kurie ruošiami tarnauti kaip laivo narai. Praktinių užsiėmimų metu būsimieji narai mokosi perduoti signalus po vandeniu, tinkamai po vandeniu nustatyti slėgį ir vykdo kitas užduotis. Karius instruktuoja Karinių jūrų pajėgų narai-instruktoriai.