Lapkričio 12 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Osle (Norvegijoje) dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime, kuriame planuojama aptarti Šiaurės ir Baltijos šalių pajėgumų, skirtų kovai su krizėmis, stiprinimo (angl. Capacity Building) iniciatyvą. Iniciatyva numato bendrai formuoti gynybos ir karinio planavimo specialistų grupes, kurios galėtų dalyvauti NATO, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų krizių valdymo operacijose rengdamos ir patardamos kitų šalių karinėms institucijoms reformų ir ginkluotųjų pajėgų valdymo klausimais.
Lapkričio 13 d. ministras J. Olekas taip pat dalyvaus Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime ir politinio lygmens pratybose, kuriose bus vertinamos šalių tarpusavio koordinacijos galimybės reaguojant į regionines krizes.
Tradiciškai Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimuose dalyvauja Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos gynybos ministrai ir Islandijos užsienio reikalų ministerijos Gynybos departamento vadovas. Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime papildomai dalyvauja Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Nyderlandų ir Vokietijos atstovai.
KAM nuotr. archyvas