Ceremonija vyks gruodžio 15 d., 17.30 val., Vilniaus Rotušės Freskų salėje. Paroda bus eksponuojama iki 2023 m sausio 15 d.
Ceremonijos metu skambės LK orkestro saksofonisto muzika, kalbės viceministras Žilvinas Tomkus, LK vadas, bus apdovanojami nugalėtojai, pristatoma paroda bei konkurso fotoalbumas, prizus įteiks konkurso partneriai: 15 min, Vilniaus rotušė, Valdovų rūmų muziejus, UAB „Baltijos arsenalas“ parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams, Tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ ir Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovai.
Jau 18 –tą kartą vykstantis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ yra skirtas visuomenei kariuomenę pažinti iš arčiau. Modernią kariuomenę, kurią iš šalies kiekvienas įsivaizduojame vis kitaip.
Šiemet konkursui 49 profesionalūs ir mėgėjai fotografai atsiuntė beveik 400 nuotraukų. Ekspertų komisija, kuriai pirmininkavo Lietuvos kariuomenės vadas, atrinko daugiau nei penkiasdešimt geriausių nuotraukų.
Konkurso nuotraukos – tai kariuomenės vystymosi atspindys. Geriausios metų nuotraukos sugula į reprezentacinį katalogą, kuris yra tapęs tarsi kariuomenės gyvenimo, jos kaitos ir modernėjimo metraščiu. Šių metų reprezentacinis katalogas bus pristatomas renginio metu.
Konkursas skiriamas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti bei jo nuopelnams Lietuvos kariuomenei ir visai krašto apsaugos sistemai prisiminti ir įprasminti.
Apie Tadą Dambrauską
Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.
