Gruodžio 28 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko tradicinis kalėdinis krašto apsaugos sistemos vadovybės susitikimas su žiniasklaida, kurio metu Šiaulių regiono ir miesto laikraščio „Šiaulių kraštas” žurnalistei Živilei Kavaliauskaitei buvo įteiktas apdovanojimas „Metų plunksna-2005”. Šis garbingas apdovanojimas žurnalistei skirtas „už metraštininko nuoseklumą ir atkaklumą spaudoje įamžinant oro policijos misiją”.
Sveikindamas susirinkusius žurnalistus, ministras Gediminas Kirkilas trumpai apžvelgė metų, kurie baigiasi, įvykius, pabrėždamas, kad šie metai krašto apsaugos sistemai buvo „kupini iššūkių, tačiau sėkmingi”. Ministras taip pat dėkojo žurnalistams, „tikriems krašto apsaugos sistemos pagalbininkams”, už jų darbą bei kritines pastabas.
Susitikimo metu krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas taip pat įteikė padėkas Lietuvos televizijos žurnalistei Julijai Šliažienei „už atkaklų ir nuoširdų darbą, informuojant apie krašto apsaugą” ir politikos apžvalgininkui Vytautui Rubavičiui „už iniciatyvą ir dėmesį krašto apsaugai”.
Padėkų ir pagyrimų žurnalistams taip pat negailėjo Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius. Generolas dėkojo žurnalistams už „aštrią plunksną” ir už darbą informuojant Lietuvos žmones apie šalies karius, tarnaujančius tarptautinėse misijose tolimuose kraštuose. Prisimindamas žurnalistų vizitus į Iraką ir Afganistaną, generolas žurnalistų drąsą palygino su karių drąsa – žurnalistai ištvermingai atlaikė visus išbandymus – vyko patruliuoti, skrido sraigtasparniais, miegojo lauko palapinėse.
„Metų plunksnos” apdovanojimas įsteigtas 2000 metais.