Kovo 31-balandžio 1 d. vyko baigiamieji mokinių konkurso „Lietuvos laisvės kovų ir netekčių istorija” renginiai, kurių turinį sudarė konkurso nugalėtojų apsilankymas Prezidentūroje, jų apdovanojimo iškilmės, geriausių darbų pristatymas, konkurso organizatorių ir svečių pasisakymai bei kultūrinė programa. Šventė baigėsi konkurso nugalėtojų apsilankymu Genocido aukų muziejuje.
Valstybinis pilietinio pasipriešinimo rengimo centras prie Krašto apsaugos ministerijos atstovavo Krašto apsaugos sistemą. Centras buvo vienas tarp organizatorių – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus mokytojų namų bei Lietuvių namų.
Mokinių konkursas„Lietuvos laisvės kovų ir netekčių istorija” paskelbtas dar praėjusiais metais. Siekiant, kad kuo daugiau mokinių dalyvautų šiame konkurse, buvo paskelbtos trys konkurso dalys: rašinių konkursas, piešinių ir dainų konkursai. Iki 2006 m. vasario 16 d. vyko geriausių darbų atranka mokyklose. Iš mokyklų pateiktų darbų geriausius atrinko savivaldybių švietimo padaliniai, kurie iki kovo 1 d. buvo pristatyti respublikinei vertinimo komisijai.
Konkurso rezultatai buvo džiuginantys – konkursui pristatyta per 800 darbų. Vertinimo komisija pasidžiaugė pristatytų darbų originalumu ir brandumu. Svarbiausia – didelis dalyvių skaičius ir konkursui pristatyti darbai paneigia įsigalėjusį stereotipą, kad mūsų jaunimas nesidomi tautos praeitimi, kad jam trūksta pilietiškumo ir patriotizmo.
Vytautas Mankevičius
Nuotrauka V.Mankevičiaus. Tarp konkurso nugalėtojų Didžiasalio vidurinės mokyklos moksleivės.