Kovo 19 d. Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektoriai, dalyvavę karinėje stebėjimo misijoje Ukrainoje, savo veiklos rezultatus pristatė krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui.
„Pagrindinis mūsų misijos tikslas buvo išsklaidyti abejones dėl neteisėtų karinių veiksmų Ukrainos teritorijoje, tačiau jo įvykdyti negalėjome, nes visi mūsų grupės bandymai patekti į Krymo teritoriją buvo nesėkmingi,“ – sakė misijoje dalyvavęs Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Raimondas Ivanauskas.
Jo teigimu, nepasiekus pagrindinio misijos tikslo Kryme, kariniai stebėtojai lankėsi rytinėje Ukrainos dalyje, kur susitiko su vietos valdžios atstovais ir lankėsi ten esančiuose Ukrainos kariniuose daliniuose.
Situacija Ukrainoje išlieka įtempta, todėl Ukrainos prašymu karinė stebėjimo misija yra pratęsta iki kovo 20 dienos. Į Ukrainą yra išvykęs vienas Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektorius.
Kovo 5–16 d. vykusioje karinėje stebėjimo misijoje Ukrainoje iš viso dalyvavo 50 stebėtojų iš 28 valstybių.
Ši karinė stebėtojų misija vyksta pagal ESBO Vienos dokumento 3 straipsnio nuostatas, numatančias galimybę valstybei narei savanoriškai kviesti inspektorius į teritoriją, kurioje galimai vykdoma įtarimus tarptautinei bendrijai kelianti karinė veikla.
Nuotraukoje (autorė Giedrė Maksimovicz) Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Raimondas Ivanauskas.