Liepos 21 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyks pirmasis Lietuvos Kibernetinio saugumo tarybos posėdis, kuriame tarybos nariai susipažins su darbo reglamentu, nacionalinę kibernetinio saugumo politiką šalyje formuojančiais ir įgyvendinančiais padaliniais, aptars kibernetinio saugumo būklę šalyje. Šių metų gegužę sudarytos tarybos narius posėdžio metu pasveikins krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Posėdyje taip pat dalyvaus ir pranešimus tarybai pristatys Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai, Ryšių reguliavimo tarnybos atstovai.
Kibernetinio saugumo taryba – nuolatinė patariamoji institucija, analizuojanti kibernetinio saugumo užtikrinimo būklę ir teikianti pasiūlymus dėl šios būklės gerinimo valstybės institucijoms, formuojančioms ir įgyvendinančioms kibernetinio saugumo politiką, viešojo administravimo subjektams, tvarkantiems valstybės informacinius išteklius, viešųjų ryšių tinklų, elektroninių paslaugų teikėjams, šios srities verslo įmonėms, mokslo ir studijų institucijoms.
Kibernetinio saugumo tarybai pirmininkauti paskirtas krašto apsaugos viceministras Ramūnas Usonis, ją sudaro 24 nariai iš Krašto apsaugos, Energetikos, Susisiekimo, Teisingumo, Vidaus reikalų, Užsienio reikalų, Ūkio ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos, Ryšių reguliavimo tarnybos, Kriminalinės policijos biuro, Lietuvos banko, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, „Lietuvos energija“, Vilniaus ir Kauno technologijos universitetų, taip pat atstovai iš „Infobalt“, Lietuvos bankų, šilumos ir vandens tiekėjų asociacijų.
Alfredo Pliadžio nuotrauka