Birželio 10 d. Kaune vyko vaizdo konferencija Lietuva – Afganistanas, kurios metu kariai, tarnaujantys Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG-3), turėjo galimybę bent trumpam pabendrauti su savo artimaisiais.
Renginys vyko Karinių oro pajėgų štabe, į jį susirinko per 100 artimųjų.
Tokia vaizdo konferencija su artimaisiais – pirmoji. Jos metu PAG-3 vadas plk. Vilmas Šatas pasakojo apie tarnybą, jos užduotis, taip pat laisvalaikį ir buitį.
Po bendrosios konferencijos visi artimieji turėjo trumpą galimybę pabendrauti „akis į akį”. Nors šis pabendravimas tetrukdavo po dvi minutes, artimieji po pokalbio išeidavo plačiomis šypsenomis, lygiai taip pat, anot plk. V. Šato, reagavo ir Čagčarane tarnaujantys kariai.
Kaip pasakojo karių žmonos, tokie renginiai joms svarbūs ne tik dėl vaizdo konferencijos, bet ir dėl galimybės susipažinti su kitomis karių žmonomis.
Renginyje Lauko pajėgų vado brg. gen. Arvydo Pociaus sveikinimo žodžius perdavė Operacijų valdymo centro viršininkas mjr. Raimundas Vaikšnoras, susirinkusiuosius taip pat sveikino Karinių oro pajėgų štabo viršininkas plk. ltn. Sigitas Gudeika.
Renginio metu buvo nufilmuoti artimųjų linkėjimai, kuriuos kariams nuveš Skomantas Povilionis, po savaitės važiuosiantis į Afganistaną tarnauti visuomenės informavimo karininku.
Renginys organizuotas žmonų iniciatyva, kurią nuo pradžios iki pabaigos palaikė kariuomenės vadovybė: krašto apsaugos sistemos ir PAG-3 ryšininkai užtikrino gerą vaizdo ryšį su Čagčaranu, Karinių oro pajėgų štabas sutiko į savo patalpas pasikviesti karių artimuosius ir padėjo organizuoti renginį.