Gruodžio 3 d. į Lietuvą grįžta misiją Afganistane baigusi Goro provincijos atkūrimo grupės pirmoji karių pamaina.
Maždaug 110 Lietuvos karių grupė Afganistano Goro provincijos atkūrimo misiją pradėjo šių metų vasarą. Pirmoji Goro provincijos atkūrimo grupės karių pamaina, vadovaujama pulkininko leitenanto Gintauto Zenkevičiaus, Čagčarane įkūrė stovyklą, užmezgė ryšius su vietos valdžios atstovais, pradėjo provincijos atkūrimo procesą; regioną ėmė patruliuoti mobiliosios ryšio ir stebėjimo grupės.
Goro provincijos atkūrimo grupės misija – vienas didžiausių Lietuvos tarptautinių projektų. Grupės pagrindinės užduotys – stiprinti centrinės Afganistano valdžios įtaką Goro provincijoje, padėti vietinėms saugumo struktūroms kurti saugią aplinką ir stabilumą, sudaryti tinkamas sąlygas provincijai ir valstybei atkurti tarpininkaujant ir skatinant įvairių valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų veiklą provincijoje.
Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupės misija – sudėtinė NATO vadovaujamų tarptautinių saugumo paramos pajėgų ISAF (angl. International Security Assistance Force) operacijos dalis.
Misiją baigusius Goro provincijos atkūrimo karius jau pakeitė antroji Lietuvos karių pamaina. Po pusmečio juos keis kita karių grupė.
Pastaba žurnalistams. Iš Afganistano pirmosios pamainos kariai grįš keliais reisais. Gruodžio 3 d. parvyks pirmieji 40 karių.
Planuojama, kad karių lėktuvas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariniame aerodrome Šiauliuose leisis 13.50 val.
Registruotis – Aviacijos bazės S5 skyriuje (leitenantas Gedas Virbukas, mob. 8 610 11 539).
Į Aviacijos bazę (Aerouosto g. 11, Šiauliai) žurnalistus prašome atvykti ne vėliau kaip 13.30 val. Žurnalistai galės stebėti lėktuvo nusileidimą, vėliau – pasikalbinti karius.