Spalio 21 d. Kopenhagoje įvykusiame Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriaus Vaidoto Urbelio ir Danijos gynybos ministerijos politikos direktoriaus Kristiano Fisherio (Kristian Fisher) susitikime buvo pabrėžta, kad abi šalys mato viena kitą kaip esmines gynybos bendradarbiavimo partneres.
„Per dešimt metų Lietuvos narystės NATO pasiekėme labai daug – kartu dalyvaujame operacijose, NATO greitojo reagavimo pajėgose, o mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ sėkmingai jungiasi prie Danijos divizijos,“ – pabrėžė V. Urbelis.
Susitikimo metu sutarta, kad bendradarbiavimas Sausumos pajėgų srityje turi būti toliau stiprinamas tęsiant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ afiliacijos projektą, kuris Lietuvos kariuomenės brigadai suteikia galimybė danų divizijos sudėtyje reguliariai dalyvauti mokymuose ir pratybose, ir svarstant galimybes kartu prisidėti prie Didžiosios Britanijos vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų.
„Mūsų bendri projektai turi apimti vis daugiau sričių, įskaitant ir Lietuvos ir Danijos karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą ir NATO taikomų atgrasinimo priemonių įgyvendinimą Baltijos šalyse, ” – pažymėjo V. Urbelis.
Danijos gynybos ministerijos politikos direktorius pabrėžė, kad konkrečiai prisidės prie NATO priemonių įgyvendinimo, dalyvaudama NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, pratybose ir kitoje karinėje veikloje.
Susitikimo metu taip pat aptarta saugumo situacija regione ir Ukrainoje, ateities kryptys stiprinant Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, Europos saugumo ir gynybos politikos plėtra.
KAM archyvo nuotraukoje – Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis.