Šią savaitę Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės antrosios pamainos (PAG-2) apsaugos kuopos kariai savanoriai kartu su vietos policininkais išvyko į pirmąjį bendrą patrulį Čagčarane.
Iniciatyvą surengti bendrą patrulį su Goro provincijos atkūrimo grupės kariais parodė vietos policijos šefas pulkininkas Aizula Saliche. Pasak policijos viršininko, bendras patruliavimas su PAG-2 kariais Čagčarane turėtų pakelti ir vietinės policijos prestižą.
PAG-2 vadui pulkininkui Gintarui Ažubaliui pritarus, buvo suplanuotas kelių valandų patrulio maršrutas Čagčarano gatvėmis. Septynių Lietuvos karių savanorių skyrius, ginkluotas ir vadovaujamas vyr. ltn. G. Skiezgilo, lydėjo šešių vietos policininkų komandą; šie buvo apsiginklavę sovietiniais AK-47 automatiniais šautuvais.
Pasak patruliavime dalyvavusio PAG-2 štabo viršininko plk. ltn. G. Jurčiukonio, Lietuvos karius, patruliuojančius kartu su Čagčarano policininkais, vietos gyventojai lydėjo plojimais.
Afganistaniečių policininkai, lydimi mūsų karių savanorių skyriaus, mieste buvo ypatingai uolūs ir griežti tvarkos sergėtojai.
PAG-2 vadovybės ir Čagčarano policijos viršininko vertinimu, pirmasis bendras užsienio taikdarių ir vietos policininkų patrulis labai pakėlė čagčaraniečių pasitikėjimą vietos policijos, o taip pat ir Afganistano vyriausybės, sugebėjimu užtikrinti stabilumą ir saugumą.
Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės atstovas spaudai mjr. A.Dusevičius.