Balandžio 29 d. trylikai Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentų l.e. Generolo Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pareigas plk. Algimantas Vyšniauskas įteikė pažymėjimus, liudijančius, kad jie sėkmingai išėjo pažintinio karinio rengimo kursą.
Taip baigėsi penkias dienas trukę studentų mainai tarp Lietuvos karo akademijos ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI).
TSPMI studentai, tarp kurių didžioji dauguma buvo merginos, per savaitę įprato vilkėti lauko uniformas, atiduoti pagarbą vadams, keltis 6 val., pavyzdingai kloti lovas, tvarkyti patalpas.
Studentams buvo parengta išsami programa, kad jie susipažintų su karine, universitetine ir vado ugdymo programomis. TSPMI auklėtiniai dalyvavo rikiuotės pratybose, susipažino su ratiniais ir vikšriniais šarvuočiais, prieštankinių ir priešpėstinių minų lauko įrengimu, informacijos perdavimo radijo ryšių priemonių galimybėmis, žaidė karinius-sportinius žaidimus, atliko komandines užduotis. Praktinius šaudybos įgūdžius studentai lavino lazeriniame tire šaudydami su automatiniais šautuvais AK-4 ir centriniame kariuomenės poligone Pabradėje. Studentai išklausė pora tarptautinių santykių paskaitų Politikos mokslų katedroje, plk. ltn. Gintautas Surgailis supažindino jaunuolius su tarpukario Lietuvos kariuomene.
Tuo pat metu 20 Karo akademijos tarptautinių santykių specialybės II kurso kariūnų TSPMI išklausė paskaitų ciklą ir pagerino politikos, tarptautinės viešosios teisės, ekonomikos ir kitas specialybės žinias.
Aptariant rezultatus, daugelio TSPMI auklėtinių nuomonė apie Karo akademiją buvo tikrai gera. „Atsidūrus Karo akademijoje pakito mūsų nuomonė apie Lietuvos kariuomenę ir karininkus. Dažnai diskutuodavome, ar kariu gimstama, ar tampama, kol pagaliau priėjome prie išvados, kad tampama”, – sakė TSPMI studentė Saulė Sirkevičiūtė.
Abiejų aukštųjų mokyklų vadovų sprendimu, panašius mainus numatoma organizuoti ir kitais metais.
Alina Žebrauskaitė, Lietuvos karo akademija