Balandžio 2 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione Alytuje rengiama vadų keitimosi ceremonija. Dalinio vėliava bus perduota naujajam vadui – majorui Ramūnui Baronui.
Nuo 2003 m. gegužės mėnesio batalionui vadovavęs majoras Vilmantas Tamošaitis išvyksta mokytis į Jungtinę Karalystę.
Naujasis vadas mjr. R. Baronas iki tarnybos Alytuje ėjo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragė) štabo viršininko-vado pavaduotojo pareigas. Majoras yra baigęs studijas Lietuvos karo akademijoje, mokęsis Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija). Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1994 m. R. Baronui – 31-eri.
1992 m. rugsėjo mėnesį Alytuje įkurta motodesantinė kuopa, kurios pagrindu 1993 m. suformuotas taikos palaikymo batalionas. Po metų batalionui suteiktas Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardas. 1994 m. lapkričio 14 d. batalionui įteikta kovinė vėliava.
Birutės bataliono kariai dalyvauja tarptautinėse misijose Irake. Šiuo metu tarnauja maždaug 50 birutiečių būrys.