Balandžio 26–29 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje bus rengiami dvišaliai Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų (KJP) patrulinių laivų mokymai „Stormex ā05”.
Mokymų metu abiejų šalių laivų įgulos tobulins savo jūrinius įgūdžius, vykdys jūros kontrolės operacijas. Bus šaudoma į oro ir jūrų taikinius, manevruojama junginio sudėtyje, atliekami gelbėjimo ir paieškos mokymai.
Lietuvos karinių jūrų pajėgoms pratybose atstovaus patruliniai laivai P-32 „Sėlis” ir P-33 „Skalvis”. Iš Latvijos atplauks P-03 „Linga”.
„Stormex” mokymai pirmą kartą buvo organizuoti 2002 m. Lietuvoje. Mokymų tikslas –gerinti bendradarbiavimą ir sąveiką tarp „Storm” klasės patrulinių laivų Baltijos jūroje.
Lietuvos KJP flotilėje yra trys „Storm” klasės laivai. Šių laivų pagrindiniai uždaviniai – Lietuvos teritorinės jūros ir išimtinės ekonominės zonos kontrolė, apsauga ir gynyba, pakrančių ir laivybos apsauga, šalies vandenų prieigų, Klaipėdos uosto apsauga ir gynyba, laivų konvojavimas, evakuacijos ir gelbėjimo darbai jūroje.
2001 m. vasarą Lietuvai „Sėlį” ir „Skalvį” perdavė Norvegijos karo laivynas. Laivų ilgis – 36,5m., plotis – 6,2 m., grimzlė – 1,8 m., vandentalpa – 135 tonos, du pagrindiniai varikliai ir du dyzeliniai generatoriai. Maksimalus greitis – 30+ mazgų.
Antroji „Stormex ā05” mokymų dalis vyks rudenį jau Latvijos vandenyse.