Lietuvos karo akademijoje (Šilo g. 5A, Vilnius) kovo 29 – 30 dienomis nuo 10 iki 16 val. – atvirų durų dienos.
Bendrosios nuostatosKariūnų pirmasis kursas komplektuojamas vadovaujantis priėmimo į Karo akademiją taisyklėmis suderintomis su LR Švietimo ir mokslo ministru ir patvirtintomis KA ministro įsakymu. Akademijoje organizuojamos universitetinio ir karinio rengimo studijos pagal atskiras mokymo programas. Kariūnai mokosi pagal vieną iš trijų pasirinktų universitetinių programų (tarptautiniai santykiai, personalo vadyba arba transporto inžinerinė vadyba) ir pagal karinio rengimo programą (būrio vado rengimas). Kariūnams, sėkmingai įvykdžiusiems universitetinio ir karinio rengimo programų reikalavimus ir išlaikiusiems valstybinius kvalifikacinius egzaminus, suteikiami: a) bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir išduodamas nustatyto tipo diplomas; b) motorizuotųjų šaulių būrio vado kvalifikacija, išduodamas nustatyto pavyzdžio pažymėjimas ir suteikiamas leitenanto laipsnis.
AtrankaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams keliami vis didesni ir profesiniai, ir asmeniniai reikalavimai. Kiekvienas žmogus individualus, daugelį asmeninių charakterio savybių gauna genais iš tėvų ir augdamas šeimoje. Yra savybių, kurias karininkas privalo turėti, kad būtų ne tik geras vadas, bet ir pavyzdingas valstybės pilietis – visuomenės elito narys. Atsižvelgiant į tai, Karo akademijoje taikoma atrankos sistema, leidžianti atrinkti tinkamus kandidatus, turinčius visas reikiamas asmenines ir charakterio savybes, siekiančius fiziškai ir dvasiškai tobulėti ir lavintis. Ši atrankos sistema parengta remiantis Didžiosios Britanijos atrankos sistema.
StudijosKarininkų rengimo pagrindas – nuoseklus karinis, patriotinis, pilietinis ugdymas, grindžiamas tautiškumu ir integracija į bendrąsias Europos ir pasaulio struktūras. 4-erių mokslo metų karininkų rengimo studijos dalijamos į 8 semestrus. Mokslo metai suskirstyti į 2 semestrus, kurių kiekvienas baigiasi egzaminų ir įskaitų sesija. Mokslo metų pradžia – rugsėjo 1 d. (I kursui – rugpjūčio 1 d.) Kariūnai išeina universitetinių dalykų semestro programą ir laiko semestrinius egzaminus ir įskaitas. Kartu vyksta teoriniai karinio rengimo užsiėmimai. Pagrindinės praktinės karinio rengimo pratybos rengiamos po akademinių studijų sesijos. Karinio rengimo pratybų pabaigoje laikomi programoje numatyti karinių dalykų egzaminai ir įskaitos.
Materialinis aprūpinimasKariūnai studijų metu yra visiškai išlaikomi valstybės. Jie gyvena kareivinėse, yra aprūpinami uniforma (kasdienine, lauko, paradine), maitinami tris kartus per dieną (maitinimo norma 12 Lt parai, lauko pratybose 12,90 Lt parai), jiems mokama stipendija (nuo 88 Lt I kurse iki 500 Lt IV kurse). Akademijoje yra 9 katedros, įkurtas Strateginių tyrimų centras, didelė ir turtinga biblioteka, 2 sporto kompleksai su naujausia įranga. Studijuoti Akademijoje yra sudarytos puikios sąlygos, auditorijos ir kareivinės kompiuterizuotos, yra šaudykla, veikia šaulių lazeriniai treniruokliai, laboratorijos aprūpintos nauja įranga.
PatirtisDauguma stojančių jaunuolių (vaikinų ir merginų) aktyvūs, išprusę, savarankiški, komunikabilūs, mokantys analizuoti ir įveikti sudėtingesnę situaciją. Džiugu, kad stojančiųjų į Akademiją brandos atestatų pažymiai kasmet gerėja ir gerėja. Norisi pažymėti, kad studijas Akademijoje renkasi ir tie jaunuoliai, kurie būtų priimti ir galėtų be vargo studijuoti bet kurioje kitoje Lietuvos aukštojoje mokykloje.
Pernai prašymus studijuoti Karo akademijoje pateikė 600 jaunuolių, tarp kurių buvo 84 merginos. Po konkurso buvo priimta 160 jaunuolių. Aišku, norinčiųjų studijuoti būtų daug daugiau, bet juos riboja griežta medikų kontrolė, nustatanti vienus ar kitus sveikatos sutrikimus.
Dėmesio!Laukiame visų besidominčiųjų studijomis Karo akademijoje. Kviečiame apsilankyti ir tuos, kurie dar tvirtai neapsisprendė dėl būsimos profesijos. Jūsų priimtas sprendimas studijuoti Karo akademijoje – galbūt geriausias pasirinkimas vertinant paskutiniojo dešimtmečio Lietuvos visuomenės, mokslo ir technologijų tobulėjimą, stebint Europos ir pasaulio raidą.