Kovo 31 d. Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione (Rukla, Jonavos r.) vyko iškilminga vadų keitimosi ceremonija.
Naujuoju bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Rimantas Šiurys, pakeitęs daugiau nei trejus metus daliniui vadovavusį plk. ltn. Vygantą Bukauską. V. Bukauskas perkeltas į naują tarnybą Lauko pajėgų štabe.
Plk. ltn. R. Šiuriui – 38-eri. R. Šiurys yra baigęs Odesos aukštąją karo artilerijos mokyklą ir studijas Kauno technologijos universitete. Karininkas yra stažavęsis Kanadoje, Rumunijoje. Lietuvos kariuomenėje tarnauja nuo 1992 m. Iki naujojo paskyrimo tarnavo Lauko pajėgų štabe.
105 mm haubicomis ginkluotas artilerijos batalionas pradėtas formuoti 2000 m. pagal bendrą Lietuvos ir Danijos dvišalio bendradarbiavimo projektą LITART. Danijos kariuomenė teikė visokeriopą materialinę bei metodinę pagalbą kuriant šį dalinį. 2002 m. rudenį Artilerijos batalionui danai neatlygintinai perdavė ginkluotės ir technikos, modernios stebėjimo įrangos, navigacijos sistemas, naujausią kompiuterinę įrangą, šaudmenų. Nuo 2003 metų pabaigos dalinys priskirtas Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas”. Po metų batalionui suteiktas generolo Romualdo Giedraičio vardas.