Liepos 22 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono kariai išgelbėjo tris paras miške klaidžiojusį Ruklos senyvo amžiaus gyventoją. Pasiklydusį vyrą Gaižiūnų poligone orientavimosi vietovėje pratybų metu rado vyresnysis eilinis Sergejus Dulovas ir eilinis Robertas Sapronaitis.
„Orientavimosi pratybų metu išgirdome tylų pagalbos šauksmą. Po keliolikos minučių paieškų radome labai nusilpusį ir jau nebepaeinantį senyvo amžiaus vyrą. Jis mums pasakė, kad pasiklydo ir miške klaidžioja jau tris paras“, – pasakojo vyrą radę kariai.
Kariai vyrui suteikė pirmąją medicinos pagalbą ir nedelsdami iškvietė Jonavos greitosios medicinos pagalbos ekipažą. Laukdami kol atvyks medikai kariai nunešė nukentėjusįjį į pavėsį, davė atsigerti vandens.
„Didžiuojuosi savo kariais. Kiekvieno Algirdo bataliono kario pareiga ir garbė tarnauti savo šaliai ir visada padėti savo piliečiams, papuolusiems į bėdą“, – sakė Algirdo bataliono III mechanizuotosios pėstininkų kuopos I būrio vadas leitenantas Edgaras Raibužis.
Senolį perdavę Jonavos greitosios medicinos ekipažui kariai toliau tęsė pratybų užduotis.
Šiuo metu kariai dalyvauja 45 kilometrų orientavimosi pratybose maršrutu Rukla – Kauno marios.
Asmuo ryšiams: Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono viešųjų ryšių karininkas kapitonas Ričardas Kazlauskas, mob. 8 676 06192
Nuotr. aut. – leitenantas Edgaras Raibužis