„Krašto apsaugos ministerija atliko didelį, rezultatyvų darbą integruojantis į NATO ir tampant patikimu Aljanso partneriu. Naujoji vadovybė eina pažangių reformų keliu”, – išklausęs ataskaitą apie Krašto apsaugos ministerijos 2004 m. veiklą įvertino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Alvydas Sadeckas.
Ministerijos veiklos 2004 m. ataskaitą NSGK nariams balandžio 1 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke (Rukla, Jonavos r.) pristatė Krašto apsaugos sistemos vadovybė: ministras Gediminas Kirkilas, kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus. Posėdyje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, krašto apsaugos viceministras Gintautas Šivickas, ministerijos valstybės sekretorius Valdemaras Sarapinas, ministerijos sekretoriai Jūratė Raguckienė, Renatas Norkus, Jokūbas Lileika.
Seimas vykdo kariuomenės parlamentinę kontrolę, todėl kiekvienais metais Krašto apsaugos ministerija NSGK pateikia veiklos ataskaitą. Ataskaitoje pateikiama informacija apie 2004 m. priimtus krašto apsaugos sistemą reglamentuojančių įstatymų pakeitimus, parengtus ir patvirtintus strateginius dokumentus, kariuomenės reformos eigą, krašto apsaugos sistemos išteklių valdymą, karių dalyvavimą tarptautiniuose mokymuose, pratybose ir tarptautinėse operacijose, įsigytą karinę techniką ir ginkluotę, kt. Su ataskaita komiteto nariai galėjo susipažinti – ataskaita Seimo nariams buvo išsiųsta prieš šį komiteto išvažiuojamąjį posėdį.
Išklausę ataskaitą, NSGK nariai apžiūrėjo pulko kareivines, karinės technikos ir ginkluotės ekspoziciją, lazerinę šaudyklą, karių gerovės namus; pietavo karių valgykloje. Šiuo metu, persirengę karinėmis lauko uniformomis, Seimo nariai atvyko į Gaižiūnų poligoną. Čia, išklausę instruktažą, svečiai šaudykloje išmėgins rankos taiklumą.