Rugsėjo 27 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos pirmo kurso kariūnai iškilmingoje aplinkoje, Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo vidiniame kieme, prisiekė tarnauti Lietuvos valstybei.
Kariūnų priesaikos ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės ir Karo akademijos vadovybė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai, šauliai, šiuo metu Akademijoje viešintys kadetai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Vokietijos karo akademijų, Lietuvos karo akademijos kariai, darbuotojai, prisiekiančių kariūnų artimieji.
Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, sveikindamas kariūnus pabrėžė, kad jie pasiryžo eiti karininko keliu, kai Europoje ir visame pasaulyje jaučiama įtampa, kai reikia stiprinti Lietuvos saugumą. „Esate jauni ir nebijote imtis tokios atsakomybės. Mes didžiuojamės jumis ir neabejojame, kad Lietuvos kariuomenė yra ir bus stipri, pasirengusi iššūkiams ir galinti užtikrinti saugią šalį. Lietuvai reikia stiprios kariuomenės ir stiprios karių valios. Tikiu, kad jūsų drąsos užteks visiems. Linkiu jums ištvermės ilgame pažinimo kelyje“, – kalbėjo viceministras.
Lietuvos kariuomenės vado padėjėjas plk. Valdemaras Rupšys, perduodamas kariuomenės vado gen. mjr. Jono Vytauto Žuko linkėjimus, kariūnams sakė, kad kario kelias nėra lengvas: „Neretai jis yra ir pavojingas. Todėl privalu priesaikos tekstą atminti visą gyvenimą, nes jeigu stovėsite ant dvejonės, baimės ar mirties slenksčio, šie žodžiai jums padės padaryti teisingą sprendimą, suteiks jėgų ir stiprybės“.
Akademijos viršininkas, kreipdamasis į pirmakursius, atkreipė dėmesį, kad kario tarnyba valstybei yra ypatinga. „Valstybė reikalauja priesaikos, reikalauja pasižadėjimo, nes kariuomenė yra valstybės saugumo garantas, o kariai šį saugumą ir užtikrina. Prisiekdami mes įsipareigojame laikytis duoto žodžio garbingai ir iki galo. Būtent šia priesaika remdamasi valstybė mums į rankas duoda ginklą. Duoda, kad apgintume Lietuvos žemę, kad apgintume jos žmones, – kalbėjo plk. E. Vosylius ir palinkėjo kariūnams visuomet prisiminti Tėvynei duotą priesaiką. – Tegul garbė, sąžinė ir orumas būna tos vertybės, kuriomis jūs vadovausitės siekdami tapti Lietuvos karininkais. Būkite verti Lietuvos kario vardo!“.
Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimti 69 jaunuoliai, iš kurių 62, sėkmingai baigę septynių savaičių trukmės Bazinį kario kursą (BKK) Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.), pasiryžo tapti Lietuvos karininkais. Per BKK pratybas kariūnai susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, įgijo teorinių ir praktinių žinių, reikalingų studijoms Karo akademijoje.
Susumavus rezultatus, geriausiu pirmakursiu Baziniuose kariniuose mokymuose išrinktas kariūnas Ignas Petrauskas, kuriam priesaikos ceremonijos metu buvo suteikta teisė pabučiuoti Akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu.
25 pirmakursiai jau yra davę kario priesaiką anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenės daliniuose, todėl 2014 m. rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale Lietuvos valstybei prisiekė 37 jaunuoliai.
Iš daugelio jaunuolių, dalyvavusių atrankoje į Karo akademiją, buvo atrinkti patys stipriausi ir ištvermingiausi vaikinai ir merginos, pasiryžę toliau siekti savo tikslų. Iškilmingai prisiekę, visi jie tapo visateisiais ir visaverčiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais.
Po iškilmingos šventės kariūnų tėvai ir artimieji buvo pakviesti į Akademijos ramovę pabendrauti su vadovybe, norintys turėjo galimybę aplankyti Kariūnų batalioną, muziejų, susipažinti su aplinka, kurioje ketverius metus praleis jų atžalos.
Nuotraukos A.Pliadžio