Vasario 24 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Susitikusi su akademijos bendruomene, viešnia dalyvavo kariūnų surengtoje diskusijoje apie lyderystę ir tarnybą Lietuvos valstybei.
„Kario profesiją pasirinkę žmonės nusprendė eiti sudėtingu gyvenimo keliu, reikalaujančiu vidinės stiprybės ir valios. Jie saugos ir, jeigu reikės, paaukos savo gyvybę už Lietuvą. Jų kelias tiesiogiai susijęs su visos valstybės saugumu“, – neslėpdama pagarbos kario profesijai į akademijos auklėtinius kreipėsi I. Šimonytė.
Vykusioje diskusijoje būsimieji karininkai vadai uždavė daug klausimų apie premjerės lyderystės patirtis, kvietė pasidalinti įžvalgomis, kaip formuoti komandą, valdyti krizes ar konfliktines situacijas. Ministrė Pirmininkė prisipažino, kad ji stengiasi vadovautis paprasta lyderystės formule – „imk ir daryk, nes kas daugiau, jei ne tu“, o norint pasiekti užsibrėžtų tikslų – pastebėjo premjerė – reikia tikėti ir pasitikėti savimi, gebėti dirbti komandoje, nesusireikšminti bei mokėti iš savęs pasijuokti.
Kalbėdama apie svarbiausius nūdienos iššūkius Lietuvos karo akademijos auklėtiniams, I. Šimonytė pabrėžė: „Dabarties išbandymuose, kai esame kartu su ukrainiečiais, remdami juos ir teikdami visokeriopą pagalbą Ukrainai, dar geriau suprantame, kad laisvė nėra kažkas, ką mums iškovojo tėvai, o mes galime džiaugtis ja per daug negalvodami. Laisvė yra tai, už ką reikia būti pasiruošusiems kovoti kaskart kai prireiks.“
Nuotr.: LKA / E. Genys