„Saugumo situacija mūsų regione reikalauja nuolatinio dėmesio ir glaudaus transatlantinio bendradarbiavimo užkardant kibernetinius išpuolius. Ypač svarbu aktyviai dalytis informacija ir naujausiais moksliniais tyrimais kibernetinio saugumo srityje“, – pabrėžė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, susitikęs su Lenkijos valstybės sekretoriumi Janusz Cieszyński, atsakingu už kibernetinį saugumą.
Rugsėjo 7-8 d. krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius dalyvauja kibernetinio saugumo forume Karpačio (Karpacz) mieste, Lenkijoje. Šio forumo formate viceministras susitiko ir su Lenkijos kolega.
Viceministras M. Abukevičius pakvietė Lenkiją prisijungti prie šiais metais veiklą pradėjusio Regioninio kibernetinės gynybos centro, įsteigto Lietuvoje. Kartu su J. Cieszyński, viceministras aptarė ir dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, NATO bei ES klausimus, dalyvavimą projektuose, stiprinant šalių kibernetinį saugumą ir kibernetines greitojo reagavimo pajėgas, sukurtas ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) projekto rėmuose.
Kibernetinio saugumo forume M. Abukevičius pasisakė panelyje „Skaitmeninė ekonomika, skaitmeninis suverenitetas ir skaitmeninis solidarumas – kaip elgtis pasaulinės konkurencijos ir kibernetinių grėsmių akivaizdoje? Kalbėdamas viceministras atkreipė dėmesį į kenkėjiškus kibernetinius veiksmus, kuriais siekiama pažeisti svarbias ES ir pasaulio institucijas, politines organizacijas bei įmones, o svarbiausia – demokratiją. „Lietuva jau priėmė įstatymų pataisas užtikrinančias, kad plėtojant 5G ryšio infrastruktūrą būtų naudojama tik patikima, Vakarų gamintojų, įranga“, – sakė M. Abukevičius, diskutuojant apie Kinijos technologijų ribojimą nacionaliniam saugumui svarbiuose sektoriuose.
Taip pat viceministras forume pasidalijo Lietuvos patirtimi apsaugant 5G infrastruktūrą ir atsisakant Kinijos gamintojų technologijų, kartu pasisakė apie Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bendradarbiavimo stiprinimą technologijų srityje.
Nuotr. KAM