Rugsėjo 23 d. Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė dalyvavo Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonijoje Panerių memoriale.
Panerių memoriale prie paminko Holokausto aukoms atminti gėles bei vainikus padėjo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.
Antrojo pasaulinio karo metais nacistinė Vokietija vykdė suplanuotą žydų genocidą. Masinis žydų naikinimas okupuotose Europos šalyse prasidėjo 1941 metais, per ketverius metus išžudyta apie 6 milijonų žydų. Rugsėjo 23 d. yra Lietuvos žydų genocido atminimo diena – 1943 metais tą dieną buvo likviduotas Vilniaus getas. Per trejus metus, nuo 1941-ųjų iki 1944-ųjų buvo nužudyta apie 90 procentų Lietuvos žydų – apie 195–196 tūkst. tūkstančių žmonių.
Už žydų gelbėjimą Pasaulio teisuoliais pripažinta daugiau nei 800 lietuvių. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 5 tūkst. žydų.
Nuotraukų aut. Giedrė Maksimovicz-Alkema