Rytoj (liepos 2 d.) Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda 48 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams suteiks pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 44 vaikinai ir 4 merginos prisieks ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, ginti jos laisvę ir nepriklausomybę.
Tai yra jau 28-oji Lietuvos karo akademijos absolventų laida. Šios laidos kariūnai Akademijoje studijavo Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos bakalauro studijų programas ir kartu buvo rengiami pagal karinio rengimo programą. Trys kariūnai baigė jūrų laivavedybos studijas Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir karinio rengimo programą Karinių jūrų pajėgų mokymo centre Klaipėdoje, du – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto absolventai: orlaivių pilotas ir aviacijos mechanikos inžinerijos magistras – karinio rengimo programą pabaigė Akademijoje.
Tęsiant Lietuvos karo akademijos tradicijas ceremonijos metu bus apdovanotas geriausias Akademijos absolventas – jam krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kaip kario garbės simbolį įteiks kardą.
Iškilmingoje ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Vyriausybės nariai, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, buvę Lietuvos karo akademijos viršininkai, užsienio šalių gynybos atašė, absolventų artimieji ir kiti garbūs svečiai.
Vėliau Lietuvos karo akademijos ramovėje kariūnams bus įteikti bakalauro diplomai, pėstininkų būrio vado kvalifikacijos pažymėjimai. Tradiciškai 28-osios kariūnų laidos absolventai prie ramovės pasodins ąžuoliuką.
Ceremonijos išvakarėse Karo akademijoje IV kurso kariūnams buvo įteikti absolventų ženklai ir žiedai. Tai svarbus tradicinis ritualas prieš jiems tampant leitenantais ir atsisveikinant su Akademija.