Gruodžio 10 d. su oficialiu vizitu šalyje viešintis Danijos Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Poul Kiaerskou susitiko su Krašto apsaugos ministerijos sekretoriumi Renatu Norkumi ir kariuomenės vadu gen. mjr. Valdu Tutkumi.
Susitikimuose kalbėta apie Lietuvos ir Danijos planus dėl tolimesnio dalyvavimo tarptautinėse operacijose Irake ir Kosove, aptarti bendri šalių karinio bendradarbiavimo projektai.
Abi šalys ketina ir toliau vykdyti savo įsipareigojimus Irake. Danijos Sausumos pajėgų vadas Lietuvos kariuomenės vadui perdavė, kad Irake tarnaujančio Danijos bataliono vadovybė ypač gerai vertina kartu tarnaujančius Lietuvos karius, giria jų pasirengimą. Šiuo metu danų pajėgų sudėtyje tarptautinėje operacijoje Irake tarnauja daugiau nei 50 Lietuvos karių.
Susitikimų metu aptartas ir šalių bendras LITBRIG projektas. Šiais metais pradėto projekto tikslas – reformuoti motorizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas” į nuolatinės parengties brigadą, visiškai parengtą vykdyti kolektyvinės gynybos užduotis ir dalyvauti plataus spektro NATO operacijose. Pagal šį projektą danai teikia konsultacijas, padeda apmokyti brigados personalą, parengti brigados elementus dalyvauti tarptautinėse operacijose. Pabrėžta šio projekto svarba tęsiant Lietuvos integraciją į NATO karines struktūras. Projektą planuojama užbaigti iki 2014 m., tačiau buvo pažymėta, kad ypač sklandžiai įgyvendinamą projektą greičiausiai pavyks užbaigti ankščiau. Aptarti ir jau baigti įgyvendinti projektai. Pagal LITBAT projektą danai padėjo parengti Algirdo batalioną dalyvauti NATO operacijose, pagal LITART – įkurtas Artilerijos batalionas.
Gen. mjr. P. Kiaerskou ir gen. mjr. V. Tutkus aptarė Lietuvos karininkų galimybes stažuotis Danijos ginkluotosiose pajėgose bei prisiminė studijų metus NATO gynybos koledže Romoje. Abu generolai prieš keletą metų yra jame mokęsi.
Danijos Sausumos pajėgų vadas taip pat lankysis motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” štabe, apžiūrės Kęstučio ir Algirdo batalionus.
Vizitą Lietuvoje generolas baigs gruodžio 11 d.