Gruodžio 10-11 dienomis šalyje su oficialiu vizitu lankysis Danijos Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Poul Kiaerskou.
Svečias susitiks su Krašto apsaugos ministerijos sekretoriumi Renatu Norkumi, kariuomenės vadu gen. mjr. Valdu Tutkumi, Lauko pajėgų vadu brg. gen. Arvydu Pociumi; vėliau lankysis motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” štabe, apžiūrės Kęstučio ir Algirdo batalionus.
Gen. mjr. P. Kiaerskou kartu su Lietuvos Krašto apsaugos sistemos vadovybe aptars šalių dalyvavimą tarptautinėse operacijose. Šiuo metu Danijos pajėgų sudėtyje tarptautinėje operacijoje Irake tarnauja daugiau nei 50 šalies karių, Kosovo provincijoje – vienas karininkas.
Vizito metu taip pat bus aptartas dvišalio karinio bendradarbiavimo su danais projektas – LITBRIG. Šiais metais pradėto projekto tikslas – reformuoti motorizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas” į nuolatinės parengties brigadą, visiškai parengtą vykdyti kolektyvinės gynybos užduotis ir dalyvauti plataus spektro NATO operacijose.
Pagal šį projektą danai mus konsultuoja, teikia paramą apmokant brigados personalą, parengiant brigados elementus dalyvauti tarptautinėse operacijose. Projektą planuojama tęsti iki 2014.
Generolas į Lietuvą atvyksta Lauko pajėgų vado gen. mjr. Arvydo Pociaus kvietimu.