2005 m. spalio 6 d. Pakruojo rajone Šukionių pagrindinėje mokykloje įvyko 1941 m. birželio 23 d. sukilimo dalyvio, Lietuvių fronto nario, Lietuvos tautinės tarybos vadovo, kapitono Jono Noreikos 95-ųjų gimimo metinių paminėjimas.
Š. m. spalio mėn. 6 d. Jono Noreikos gimtadienio (1910-10-08) išvakarėse mokykloje neįprastas šurmulys. Į renginį – bėgimo varžybas, skirtas Jono Noreikos gimtadieniui, sugužėjo moksleiviai net iš 18-kos apskrities mokyklų. Dalyvių virš 300 ir gausus mokytojų būrys.
Mokyklos sporto aikštėje renginys pradedamas sveikinimais mokytojams tarptautinės mokytojų dienos proga ir moksleiviams – bėgimo dalyviams. kalbėjo Šukionių Jono Noreikos pagrindinės mokyklos direktorius Mindaugas Bulaitis, renginio organizatorius ir vadovas fizinio lavinimo mokytojas Stanislovas Montvydas, Pakruojo rajono meras Saulius Gegeckas, Šiaulių apskrities viršininkas Alvydas Šedžius bei apskrities socialinių reikalų ir švietimo departamento direktorius Jonas Bosas ir šios gražios tradicijos puoselėtojas, Lietuvos 1941 m. birželio 22 – 28 dienų sukilėlių sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkas Česlovas Dirkė.
Renginio svečių tarpe – Šiaulių filialo tremtiniai ir Linkaičių arsenalo kariai su kareiviška koše.
Svečių ir varžybų dalyvių atstovai padeda gėles prie memorialinės lentos ant mokyklos sienos. Gėlės taip pat padedamos prie paminklo kaimo centre, kur stovėjusioje sodyboje prieš 95 metus gimė Jonas Noreika.
Varžybų pradžią skelbia organizatorius Stanislovas Montvydas. Varžomasi buvo 500, 300 ir 50 metrų distancijose. Pirmieji varžosi mažiausi dalyviai – pirmokėliai. juos keičia vis vyresni moksleiviai ir varžybas vainikuoja kariai iš Linkaičių. Finišo vieta prie paminklo Jonui Noreikai.
Varžybų rezultatų suvedimas bei paskelbimas vėl vyko mokyklos sporto aikštėje.
Dienos oras, lyg pagal užsakymą, – gražus. Ant stalo puikavosi 10 auksu žibančių apskrities viršininko įsteigtų taurių. Džiaugsmu ir laime šviečiančiais moksleivių veidais negalima buvo atsigrožėti.
Renginio organizatorius Stanislovas Montvydas skelbia nugalėtojus. Apskrities viršininkas Alvydas Šedžius nugalėtojams įteikia taures ir diplomus. Visiems varžybų nugalėtojams, užėmusiems pirmąsias tris vietas kiekvienoje rungtyje, įteikiami specialiai šiai progai pagaminti medaliai. Medalius įteikia Jono Noreikos sūnėnas Lietuvos dviračių sporto federacijos atstovas, sporto meistras Stanislovas Grunskis.
Svečias Šiaulių tremtinių filialo pirmininkas Vytautas Deveikis nugalėtojams įteikia atminimo dovanėles – knygas.
Lietuvos sukilėlių sąjungos pirmininko Alfonso Žaldoko pavedimu Česlovas Dirkė perduoda dovanas mokyklos bibliotekai – žurnalų „Trimitas” ir „Krašto apsauga” komplektus.
Renginiui baigiantis kalbėjusieji dėkojo organizatoriams už gražų ir prasmingą moksleivių rudens renginį.
Už dėdės Jono Noreikos gražų pagerbimą dėkojo sūnėnas Stanislovas Grunskis ir Benediktas Sruogis.
Česlovas Dirkė
Lietuvos sukilėlių sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkas