Rugsėjo 15 d. į pratybas „Irish Otter 2005” Šiaurės Airijoje išvyko trisdešimt šešių karių būrys iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų. Oterburno mieste kariams savanoriams Jungtinės Karalystės kariuomenės karališkieji airių šauliai surengs dviejų savaičių kovinio šaudymo, patruliavimo mokymus.
Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) su karališkaisiais airių šauliais bendradarbiauja nuo 1997 metų. Kasmet į Lietuvą atvykstantys britų instruktoriai KASP kariams veda įvairius kursus. 2002-2004 metais KASP mokymo centruose buvo surengti „Mūšio mieste”, „Miško šaulio” ir „Taikos šaulio” kursai. Šią vasarą Telšiuose KASP kariams britų instruktoriai taip pat buvo surengę mokymus. Mokymuose Oterburne praėjusiais metais yra dalyvavę keturi karininkai iš KASP.
Rugsėjo 17 d. į mokymus Jungtinėje Karalystėje išvyks dar vienas KASP karių būrys. Dvi savaites Češyro pulke Velse kariai savanoriai dalyvaus kovinio šaudymo mokymuose, lauko pratybose.
Į Lietuvą KASP kariai grįš spalio 1 d.
KASP karių dalyvavimas šiuose mokymuose – pasirengimo tarptautinėms operacijoms dalis.