Rugsėjo 5 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje prasidėjo logistikos karininkų kursai, į kuriuos atvyko 16 klausytojų iš įvairių krašto apsaugos sistemos padalinių: Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono, Karinių oro, Karinių jūrų pajėgų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Artilerijos bataliono, Materialinių resursų departamento, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono, gen.ltn. Motiejaus Pečiulionio arsenalo.
Kursų trukmė – 8 savaitės, jie baigsis spalio 21 dieną. Išėjusiems Kovinio aprūpinimo katedros parengtą aštuonių savaičių paskaitų bei pratybų ciklą ir išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą bus įteikti kursų baigimo pažymėjimai.
Pasak Akademijos Kovinio aprūpinimo katedros viršininko mjr. Vido Šilaikos, kursus baigę karininkai turi būti gerai pasirengę eiti logistikos būrių vadų, kuopų vadų pavaduotojų pareigas, gebėti vadovauti logistikos padaliniui ir užtikrinti dalinio logistinį aprūpinimą taikos ir karo metu. Jaunesnieji logistikos karininkai turi gebėti eiti štabo logistikos karininko pareigas karinių pajėgų struktūrose.
Kovinio aprūpinimo katedros viršininkas akcentavo šių kursų svarbą Lietuvai tapus NATO nare, kai pajėgų dislokavimas ir išlaikymas ne savoje teritorijoje tampa pirmaeiliu uždaviniu.
Alina Žebrauskaitė