Rugpjūčio 22-27 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (Šilo g. 5A, Vilnius) pirmą kartą vyks kasmetinė Baltijos jūros regiono valstybių karo akademijų konferencija, kurios pagrindinė tema – „Ateities mokymo akademizavimas”.
Renginyje dalyvaus Estijos, Danijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos karo akademijų viršininkai, taip pat karininkai ir kariūnai.
Konferencijos tikslas – toliau plėtoti esamą abipusį ar daugiašalį bendradarbiavimą ir sukurti patikimus ryšius tarp Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų, toliau tobulinti egzistuojančius susitarimus.
Darbo grupėse bus gvildenama keletas temų. Akademijos viršininkų grupė aptars bendradarbiavimo tarp Baltijos jūros regiono šalių perspektyvas, derins administracinius susitarimus, kitų metų konferencijų temas. Kitose keturiose darbo grupėse bus nagrinėjamas distancinis mokymas ir mokymo technologijos, ateities karininkų rengimas, mokymo akademizavimas ateityje, kariūnų organizacijų rėmimas ir dalyvavimas sprendžiant svarbiausius klausimus, motyvacija tapti karininku.
Kiekvienais metais vis kitoje valstybėje vykstančios Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų konferencijos turi senas tradicijas. 1997 metų kasmetinio susitikimo metu Danijos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos karo akademijų viršininkai aptarė galimybes organizuoti Baltijos jūros šalių konferenciją dalyvaujant visų minėtų valstybių karo akademijų atstovams. Pagrindas organizuoti tokią konferenciją buvo akademijų viršininkų pageidavimas glaudžiau bendradarbiauti ir taip prisidėti prie saugesnės ir stabilesnės aplinkos Baltijos jūros regione kūrimo. Šių norų ir sprendimų rezultatas – 1998 m. rugpjūčio mėn. Bornholme (Danija) įvykusi pirmoji Baltijos jūros šalių karo akademijų konferencija.
Alina Žebrauskaitė (Karo akademija), tel. 2103 525.