Rugpjūčio 19 dieną Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas minės 10-ąsias įkūrimo metines. Šia proga batalione vyks iškilminga rikiuotė, kurios metu tylos minute bus pagerbtas karo inžinierius pulkininkas Juozas Vitkus-Kazimieraitis ir Anapilin išėję buvę bataliono kariai, taip pat bus įteiktos padėkos tarnyboje nusipelnusiems kariams. Baigiant rikiuotę, nuaidės trys patrankų šūviai: „už tėvynę Lietuvą”, „už Lietuvos kariuomenę” ir „už Inžinerijos batalioną”.
Paminėti Inžinerijos bataliono jubiliejaus į Kauno įgulos karininkų ramovę atvyks krašto apsaugos viceministras Gintautas Šivickas, laikinai einantis kariuomenės vado pareigas Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, kiti svečiai. Krašto apsaugos viceministras Ramovėje atidengs bareljefą su simboliniu Inžinerijos bataliono ženklu. Minėjimo metu Ramovėje bus rodomas dokumentinis filmas apie batalioną, gros Karinių oro pajėgų orkestras.
Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas buvo įkurtas 1995 metų rugpjūčio 15 dieną, išformavus Civilinės saugos departamento gelbėjimo rinktinę. 1999 metų gruodžio 31 dieną batalionui buvo suteiktas Nepriklausomybės kovų dalyvio, Pietų Lietuvos partizanų vado, karo inžinieriaus pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio (1906-1946) vardas.
Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas vykdo išminavimo ir sprogdinimo darbus, stato pontoninius tiltus, atlieka povandenines inžinerines užduotis, dalyvauja paieškos ir gelbėjimo darbuose. Nuo 1990 iki 2004 metų Lietuvos karo inžinieriai sunaikino apie 179 000 sprogstamųjų užtaisų.