Liepos 7 d. Raudondvaryje buvo atidengtas ir pašventintas kryžius pokario rezistencijos kovotojams.
Renginyje dalyvavęs Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas pabrėžė istorinę šio paminklo prasmę. „Atidengdami kryžių pokario rezistencijos kovotojams mes dar kartą įprasminame savo laisvės troškimą ir garbingą miško brolių kovą, kurią nepriklausomoje Lietuvoje perėmė šiuolaikiniai „žaliukai”, – sakė G. Kirkilas.
Kariuomenės vado generolo majoro Valdo Tutkaus teigimu, Raudondvaryje stovintis kryžius ateities kartoms primins mūsų karčią patirtį, o pokario rezistencijos kovotojų organizuotumas, drausmė, ryžtas ir pasiaukojimas buvo ir bus puikus pavyzdys bei motyvacijos šaltinis dabartiniams junginio „žaliukams”, siekiantiems tęsti garbingas tradicijas.
|
|
| „Sese, pink vainiką žalią Atnešk paslapčia Broli, juodą kryžių Pastatyk nakčia…” |
Paminklo atidengimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės ir ministerijos vadovybė, JAV bei Didžiosios Britanijos ambasadų atstovai, šių šalių gynybos atašė, svečiai iš užsienio.
Renginio pabaigoje stilizuota garbės sargyba, kurią sudarė šiuolaikiniai „žaliukai” ir iš miško išnirę istorinėmis uniformomis pasipuošę partizanai, iššovė tris salves už žuvusius „žaliukus”, už Lietuvos kariuomenę ir už Lietuvos valstybę.
Vėliau svečiai prie paminklo pasodino septynis ąžuoliukus.
Po iškilmingosios dalies vyko trumpas Specialiųjų operacijų junginio pristatymas, parodomosios junginio elementų pratybos, ginkluotės, ekipuotės ir įrangos paroda.
Tel. 2735 520.
