Liepos 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu 115 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų bus suteiktas Lietuvos kariuomenės leitenanto laipsnis. Tarp absolventų – 10 Karo akademiją baigusių merginų.
Pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje pakviesti dalyvauti šalies vadovas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas, krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas, Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdas Tutkus, pajėgų vadai, atsargos ir dimisijos karininkai, kariūnų tėvai ir artimieji.
Visuomenės susidomėjimo sulaukiantį įšventinimo į karininkus ritualą, kuomet kardu paliečiamas kiekvieno absolvento petys, akademijos Rikiuotės aikštėje atliks šalies vadovas prezidentas Valdas Adamkus. Šis ritualas – tarpukario Lietuvos Karo mokyklos tradicijų tąsa, kada karininko priesaikos ceremonijos metu prezidentas Antanas Smetona kardu paliesdavo kiekvieno absolvento petį ir ištardavo žodžius: „Be reikalo – nepakelk, be garbės – nenuleisk”.
Absolventai prisieks Lietuvos valstybei, juos palaimins kariuomenės vyriausiasis kapelionas plk. Juozas Gražulis.
Geriausiu 2005 metų laidos absolventu išrinktas Justinas Jazepčikas. Jį krašto apsaugos ministras apdovanos suvenyriniu kardu.
Ceremonijai pasibaigus visi susirinkusieji galės pasiklausyti Garbės sargybos kuopos orkestro. Vėliau ramovėje absolventai iškilmingai užsimaus Lietuvos karo akademijos žiedus, šalies vadovas pakels pirmąjį tostą už karininkus.
Pastaba žurnalistams.
Bakalaurų diplomai ir motorizuotųjų pėstininkų būrio vado kvalifikacijos pažymėjimai absolventams bus įteikti iškilmingos ceremonijos išvakarėse – birželio 30 dieną, 14 val.
Laipsnių suteikimo ceremonijos akademijoje (Šilo g. 5A, Vilnius) pradžia – 10 val.
Alina Žebrauskaitė, Karo akademija, tel. 2103 525.